HIDDEN DRAGON KARATE-DO

HDKD OFFICIAL LOGO

Tournament Results March 2015

INDIVIDUAL KATA

 

JUNIOR 9TH TO 8TH KYU

GOLD - Lucas Howgate

SILVER - Jacob Viner-McQuillan

BRONZE - Kelsea Bartram

 

JUNIOR 7TH KYU

GOLD - Grace Bridges

SILVER - Rebecca Gould

BRONZE - Xander Gillard

 

JUNIOR 6TH KYU

GOLD - Jake Valentine

SILVER - Finley Waleboer

BRONZE - Dylan Ralph

 

JUNIOR 5TH KYU

GOLD - Charlie Hall

SILVER - Edward Hopkinson

BRONZE - Oliver Beilby

 

JUNIOR 4TH KYU

GOLD - Leo Cameron

SILVER - Kieran Bartram

BRONZE - Chelsea Coates

 

JUNIOR 3RD-1ST KYU

GOLD - Ruby Allen

SILVER - Joseph Hudson

BRONZE - Ethan Varley

 

JUNIOR BLACK BELT

GOLD - Jack Holden

SILVER - Lucas O'Brien

BRONZE - Ellie Fox

 

SENIOR FEMALE

GOLD - Judith Ellis

SILVER - Renata Raiziene

BRONZE - Hannah            Dyson-Waleboer

 

SENIOR MALE

GOLD - Steve Caulfield

SILVER - Tony Valentine

BRONZE - Brian Beilby

 

KOBUDO (WEAPONS)

 

9-10 YEARS

GOLD - George Taylor

SILVER - Jack Townsend

BRONZE - Alex Horsman

 

11-13 YEARS

GOLD - Jack Holden

SILVER - Ruby Allen

BRONZE - Ethan Varley

 

 

 

 

INDIVIDUAL KUMITE

 

JUNIOR 6TH-4TH KYU

9 YEARS & UNDER

GOLD - Leo Cameron

SILVER - Oliver Beilby

BRONZE - Konner Brown

 

JUNIOR 6TH-4TH KYU

10 YEARS & OVER

GOLD - Charlie Hall

SILVER - Joshua Tate

BRONZE - Parick Daly

 

JUNIOR 3RD TO 1ST KYU

GOLD - Ruby Allen

SILVER - Joseph Hudson

BRONZE - Cole Richardson

 

JUNIOR BLACK BELT

GOLD - Jack Holden

SILVER - Lucas O'Brien

BRONZE - Ellie Fox

 

SENIOR FEMALE

GOLD - Anne-Maria Williams

SILVER - Hannah            Dyson-Waleboer

BRONZE - Renata Raiziene

 

SENIOR MALE

GOLD - James Riley

SILVER - Steve Caulfield

BRONZE - Mark Cameron

 

 

 

TEAM KATA

 

JUNIOR INCLUDING 6TH KYU & BELOW

GOLD - Grace Bridges & Rebecca Gould               SILVER - Leonie Brown & Lillie Dale  

BRONZE - Joseph Butler & Dylan Ralph

 

JUNIOR ALL 5TH KYU & ABOVE

GOLD - Jack Townsend & Callum Mellon

SILVER - Chelsea Coates & Charlie Hall                BRONZE - Le Cameron & Patrick Daly

 

JUNIOR 3RD KYU & ABOVE

GOLD - Jack Holden & Ruby Allen               SILVER - Lucas O'Brien & Ellie Fox

BRONZE - William Hamilton & Joseph Hudson

 

PARENT & CHILD TEAM  

GOLD - Mike & Ethan Varley                    SILVER - Renata Raiziene & Dovydas Raizys  

BRONZE - Judith Ellis & Grace Peat

 

SENIOR ALL GRADES

GOLD - Renata Raiziene & Brian Beilby         SILVER - Hannah Dyson-Waleboer & Mark Cameron

BRONZE - Anne-Maria Williams & Mike Varley

 

SENSEI & SEMPAI TEAMS

GOLD - Sensei James & Semapi Jack & Sempai Ruby

SILVER - Sensei Steve & Sempai Lucas             BRONZE - Sensei Mike & Sempai Ellie

 

TEAM KUMITE

 

JUNIOR 5-8 YEARS

GOLD - Cain Williams-Hardwick & Lucas Howgate & Oliver Beilby      

SILVER - Jacob Miller & Finley Waleboer & Edward Hopkinson

 

JUNIOR 9-10 YEARS

GOLD - Leo Cameron & Joseph Hudson & Patrick Daly      

SILVER - Jack Townsend & Oliver Beilby & Konner Brown  

BRONZE - Alex Horsman & Jaxon Faal & Louis Johnson

 

JUNIOR 11-15 YEARS

GOLD - Jack Holden & Lucas O'Brien & Ruby Allen

SILVER - Cole Richardson & Callum Mattocks & Joshua Tate

BRONZE - Charlie Hall & Ethan Varley & Dovydas Raizys

 

SENIORS

GOLD - Tony Valentine & Jonathan Gunn

SILVER - Steve Caulfield & Brian Beilby & Hannah Dyson-Waleboer

BRONZE - Renata Raiziene & James Riley & Mark Cameron